Zarejestruj się jako lokator Zaloguj się jako właściciel Zaloguj się jako firma

Weronika R.

Szukamy długoterminowego wynajmuNazywam się Weronika i razem z moim chłopakiem, Katrim, szukamy tymczasowego zakwaterowania. Pochodzę z Czech i właśnie przeprowadzam się do Pragi z powodu pracy i mojego chłopaka, który znalazł tu zatrudnienie w restauracji. Jest narodowości egipskiej po ojcu, lecz po matce Brytyjczykiem, zatem język angielski to język, którym się komunikuje. W Czechach mieszka już dłużej niż jeden rok, czeskiego rozumie już bardzo dobrze. Jesteśmy razem od sierpnia ubiegłego roku i obecnie planujemy wspólną przyszłość i życie.

Jesteśmy młodą, spokojną parą, nie mamy zwierząt domowych. Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby udało nam się znaleźć komfortowe zakwaterowanie na nasz pierwszy wspólny miesiąc w Pradze.

Czego konkretnie szukamy

Jak zostało zasugerowane wcześniej, szukamy tymczasowego wynajmu, który pozwoli nam na wybór mieszkania na dłuższy czas. Wycieczki do mieszkań, papierkowa robota i wszystko inne związane z szukaniem mieszkania do wynajmu jest wyczerpujące i czasochłonne. Nie potrafię sobie wyobrazić, żebym podczas tego wszystkiego codziennie dojeżdżała do Pragi. W ten sposób będzie znacznie lepiej. Mój partner dzieli na razie mniejsze mieszkanie ze współlokatorem. My szukamy własnego.

Ponieważ szukamy mieszkania tylko na miesiąc, chcemy, aby było wyposażone i umeblowane.

Jakie mieszkanie w końcu wybraliśmy

Spodobało nam się naprawdę wiele mieszkań i bardzo było trudne wybrać to najlepsze. Cena jest dla nas bardzo ważna, nie chcieliśmy płacić zbyt wiele, ponieważ znalezienie wynajmu długoterminowego jest z początku bardzo kosztowne. Mam na myśli pieniądze potrzebne do zapłacenia kaucji lub prowizje dla agencji nieruchomości. W końcu wybraliśmy mniejsze, bardzo ładne mieszkanie jednopokojowe, znajdujące się na drugim piętrze domu w Pradze 9. Nie możemy się doczekać.

Najbardziej cieszy nas fakt, że mieszkanie jest bardzo przestronne i słoneczne. Mamy sporo miejsca do przechowywania butów w przedpokoju. Zwłaszcza rano doceniamy niedaleki przystanek tramwajowy. Jesteśmy po prostu bardzo szczęśliwi!

I jak to wszystko się skończyło

W końcu udało nam się znaleźć długoterminowy wynajem. Właśnie go sobie organizujemy dokładnie według naszych potrzeb. Dziękujemy Flatio za nasz wspaniały pierwszy miesiąc razem. Znalezienie naszego obecnego mieszkania było o wiele łatwiejsze.

Zacznij pisać swoją własną historię

Znajdź na Flatio zakwaterowanie od 1 miesiąca.